Львів Інформ

Геннадій Заболотний – претендент на крісло НСЗУ з корупційним минулим

Геннадій Заболотний – претендент на крісло НСЗУ з корупційним минулим
40543 ПЕРЕГЛЯДІВ

Геннадій Заболотний вибув із числа претендентів у конкурсі на посаду голови Державної інспекції архітектури і містобудування, але ще далеко не програв в боротьбі за чиновницький портфель через який проходять мільярди гривень. Нині він є одним із претендентів на очільника Національної служби здоров’я України. НСЗУ є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я. Можливо така ситуація з його участю в конкурсах є простою рокировкою в масштабній грі за контроль над грошовими потоками, в чому і розбирався “Центр медіарозслідувань “Булава”. 

Фото: Геннадій Заболотний

Християнин на державній службі

Кар’єрний шлях Геннадія Заболотного тісно пов’язаний з Християнсько-демократичною партією України, яку очолював скандально-відомий Віталій Журавський. У 2000 році Заболотний очолив обласний партійний осередок ХДПУ на Кіровоградщині й, можливо співпадіння, відразу посів посаду арбітражного керуючого. На цій посаді Геннадій працював до 2015 року та ще паралельно вів підприємницьку діяльність.

Тема діяльності Геннадія Заболотного у статусі арбітражного керуючого – окремий напрямок розслідування. Адже він причетний до кількох десятків державних підприємств на Кіровоградщині, які повністю збанкрутували і більшість з них тепер становлять суцільні руїни, як у випадку з Сабліно-Знам’янським цукровим заводом.

Попри те, що ХДПУ та Журавський підтримали Віктора Януковича на виборах, Петро Порошенко призначив Геннадія 2015 року керівником Березівського району на Одещині. Мабуть, саме там Заболотний відчув “смак чиновницько життя”. Згодом, 2018 року прибув, відповідно указу президента, очолювати Деснянський район столиці.  Після звільнення з цієї посади новим президентом,  Заболотний ніяк не може позбутися бажання всістися на чергове чиновницьке крісло, оббиваючи пороги установ та конкурсних комісій. 

У лютому 2020 року Геннадій Заболотний брав участь у конкурсному відборі відразу на дві посади: державного секретаря Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та державного секретаря Міністерства енергетики та захисту довкілля. Однак “успішно” не пройшов умови відбору.

Провал у конкурсах, аж ніяк не вплинув на бажання Геннадія реалізувати свою “блакитну мрію”. Вже у березні 2020 року прем’єр Шмигаль несподівано призначив Заболотного заступником Міністра Кабінету міністрів.

Та і в цьому кріслі Заболотний утримався лише чотири місяці й був так само несподівано звільнений. Офіційною версією звільнення Заболотного стало переведення на іншу посаду – заступника голови Національного агентства України з питань державної служби. Але саме розпорядження уряду виписане так, що цю посаду він отримає лише за умови призначення його на посаду першого заступника Керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Заболотний відразу ж у червні 2020 року подав декларацію кандидата на посаду першого заступника керівника Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини, але, мабуть, знову конкурс провалив. І вже у жовтні 2020 року втратив і посаду у Нацагентстві з питань держслужби.

Втім, Геннадій на цьому не заспокоївся і вирішив далі шукати собі крісло державного чиновника: у березні 2021-го взяв участь у першому етапі конкурсу на посаду голови ДІАМ і опинився серед п’яти головних здобувачів. Зрештою і тут Геннадія Заболотного спіткала невдача. Хоч він і був один із двох претендентів, яких, за данимим компетентних джерел Центру медіарозслідувань “Булава”, підтримували брати Горові.

Однак, логічно припустити, що Заболотний розглядав варіант свого програшу, тому, паралельно бере участь ще і в конкурсі на посаду голови Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Вже 2 го квітня 2021 року було оприлюднено список претендентів на цю посаду, які мають пройти ще одну співбесіду з комісією і профільним міністром.

Бізнес не по християнськи 

Як видно Заболотний веде активне полювання за кріслами, і бажано, “хлібними”, хоч при цьому демонструє далеко не кращі результати проходячи співбесіди. А його прагнення очолити Національну службу здоров’я України має відвертий конфлікт інтересів, пов’язаний із підприємницькою діяльністю його дружини.

Вікторія Заболотна займається аптечним бізнесом і має близько десяти аптек в Кропивницькому та області. Основна кількість аптек розміщується безпосередньо в лікарняних закладах міста. Заболотна нині є керівником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Аптекар-груп”, якою керував Геннадій до 2015 року.

Як повідомляють ЗМІ, у січні 2015-го Антимонопольний комітет встановив, що Товариством були невиправдано підвищені ціни на деякі види лікарських засобів. Тобто Заболотні підвищували ціни, користуючись монопольним становищем. Чи корисні подібні навички для голови НСЗУ, має оцінити відбіркова комісія.

Одна із аптек родини Заболотних у Кропивницькому

У першій частині розслідування Центру медіарозслідувань “Булава” йшлося, що з власним майном Заболотний провів сумнівні операції, які викликали інтерес з боку слідчих НАБУ. 

У 2018 році Заболотний став фігурантом кримінальної справи. Національне антикорупційне бюро оголосило Заболотному підозру за ст. 366-1 КК – “Декларування недостовірної інформації”. Слідство встановило, що перебуваючи на посаді голови РДА, Заболотний безоплатно передав у користування дружині земельну ділянку та корпоративні права на суму понад два мільйони гривень, чого не було вказано в декларації за 2015 рік. 

“Детективом пояснено, що 28.10.2016 ОСОБА_3 (Заболотний ред.), в порушення п. 5, п. 51, п.7, п.10 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції» подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування завідомо недостовірні відомості у Декларації за 2015 рік, що стосуються корпоративних прав ТОВ «АПТЕКАР-ГРУП» та ПП «БОН ВОЯЖ ГРУП», які відрізняються від достовірних на суму вартості цих корпоративних прав – 2 000 100 грн”, – заявляли детективи НАБУ у матеріалах кримінального провадження № 52016000000000511 від 30.12.2016.

Якщо уважно вивчити усі подані Геннадієм Заболотним електронні декларації, то всіляких “похибок” та “помилок” там не мало. У наступних деклараціях після 2015 року Заболотний несподівано згадує про оренду 187 квадратних метрів вартістю 93 тисячі гривень, яка була ще з 2014 року. У 2018 році згадує про 35 квадратних метрів приміщення, яке було ще з 2012 року. 

Навіть більше, в цей рік вноситься в декларацію земельна ділянка площею у 32 мільйони 233 тисячі квадратних метрів у Кропивницькому (повторюється в кількох деклараціях). Якщо перевести цю цифру в гектари, то це становить понад  320 гектарів, що рівняється 30% усієї площі Кропивницького. Ця, безперечно, помилка в документі, також свідчить про “здібності” Заболотного, як управлінця. Тому нічого і дивуватися з його постійних програшів у конкурсних відборах.

Попри те, що Геннадій Заболотний до 2015 вів активну підприємницьку діяльність, нині у власності має лише нежитлове приміщення у Кропивницькому розміром 43 квадратних метри, яке він постійно вносить до електронних декларацій і до сьогодні, та невелику земельну ділянку у 187 квадратних метри у Кропивницькому. Жодного іншого майна чи автомобіля він так і не спромігся надбати. На відміну від своєї успішної у бізнесі дружини.

В останній декларації серед своїх доходів Заболотний вказав: зарплату Секретаріаті Кабінету Міністрів України (171161 грн); зарплату отриману у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (13551 грн); зарплату в Національному агентстві України з питань державної служби (152704). Також задекларував понад 23 тисячі гривень матеріальної допомоги по безробіттю, маючи 101 з лишком тисяч на банківському рахунку.

Заболотний декларує безкоштовне проживання у столичній квартирі розміром у 114 квадратні метри, яку надає громадянка Форбаток. Але, як свідчать дані  Державного реєстру майнових прав, у власності Форбаток така квартира відсутня.

Попри те, що сам Заболотний майже жебрак, виходячи з його декларації, то на його дружину задекларовані земельні ділянки, нежитлові приміщення, квартири, будинки, декілька підприємств та три іномарки. 

Так Вікторія Заболотна має у власності три земельні ділянки площею по 1000 кв.м.; квартиру 71,91 кв.м.; житловий будинок 531 кв.м.; нежитлові приміщення площею 94,5 кв .м., 75 кв.м., 104 кв.м; комплекс 3254 кв. м. та ще дві іномарки. 

Фото: Вікторія Заболотна

Згідно реєстру майнових прав, у 2020 році, Вікторія Заболотна, за договором дарування від 2010 року, стає власником двох будинків загальною площею  272.7 і 259.1 кв.м. у Кропивницькому. Цю нерухомість дружини, Геннадій Заболотний чомусь “забув” вписати в останню свою декларацію. Натомість фігурує лише один будинок у власності Вікторії Заболотної у Кропивницькому розміром у 531 квадратний метр. Цікаво, якщо додати площу двох подарованих Заболотній будинків, то якраз і виходить ті 531 квадратні метри. Так два будинки перетворилися в один, чи навпаки? 

Фото: Будинок Вікторії Заболотної 

Тож у підсумку, міністру охорони здоров’я Максиму Степанову доведеться зробити остаточний вибір. Або призначити на посаду голови Національної Служби Здоров’я України Геннадія Заболотного з його негативним корупційним бекграундом, чим посилити чутки про наявність між ними тісних контактів ще з часів роботи Степанова головою Одеської ОДА. Або вибрати кандидатуру, яка не викликатиме серед громадськості обурення і звинувачень у протягуванні на посаду НСЗУ, через яку проходять сотні мільярдів гривень, одіозних фігур.   

Матеріал створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.

bulava.info


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.

По всіх питаннях щодо опублікованого матеріалу звертайтесь на електронну пошту: w[email protected]

Теги: Геннадій Заболотний, претендент на крісло НСЗУ,Геннадій Заболотний – претендент на крісло НСЗУ, Петро Порошенко,ТОВ “Аптекар-груп”,Вікторія Заболотна,аптеки родини Заболотних у Кропивницькому,НАБУ,Декларування недостовірної інформації,Степанов,Украина,Україна,Заболотний,ТОВ,ТОВ Аптекар-груп,Аптекар-груп,Заболотна, Петр Порошенко,Порошенко,Петр Порошенко Википедия
Автор: wikibazacom

© 2020 lviv-inform

Мої відео