Львів Інформ

Результати дослідження на тему ментального здоров’я: люди від 18 до 24 років найнижче оцінюють стан свого ментального здоров’я

Результати дослідження на тему ментального здоров’я: люди від 18 до 24 років найнижче оцінюють стан свого ментального здоров’я
322591 ПЕРЕГЛЯДІВ

Дружина Президента України Олена Зеленська Мета цього комплексного соціологічного дослідження — проаналізувати, як люди у різних регіонах світу оцінюють своє ментальне здоров’я та як ставляться до відкритого обговорення проблем у цій сфері. Окрім України, опитування проводилось ще у 10 країнах, які репрезентують різні культури, мови й традиції. До вибірки увійшли країни, що перебувають у стані війни зараз або мають нещодавній досвід воєнних дій чи серйозних потрясінь, а також ті, які пройшли через руйнівні конфлікти багато десятиліть тому.

«Поряд з інфляцією, бідністю, втратою засобів до існування ментальне здоров’я, на думку жителів різних країн світу, зокрема й України, є одним із найбільших викликів сьогодення», – розповіла Олена Зеленська.

Які основні висновки дослідження?

1. 24% опитаних некомфортно звертатися до лікарів щодо ментального здоров’я. 

2. Близько половини респондентів відчувають наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну. Зокрема, 40% громадян Німеччини, 36% громадян Польщі, 36% громадян США кажуть, що будь-яка війна у світі зачіпає і їх.

3. В умовах війни роль людей і міжособистісних зв’язків стає важливішою. 66% опитаних, які суттєво постраждали внаслідок збройних конфліктів, покладаються на емоційну підтримку рідних.

4. Молодь віком від 18 до 24 років найнижче серед інших вікових груп оцінює стан свого ментального здоров’я зараз: 6,7 з 10 проти 7,5 в середньому у світі.

Відтак, стереотип про те, що молодь легше за інші вікові групи сприймає життєві виклики, є лише стереотипом, сказала Перша леді під час презентації.

«Але є й хороша тенденція: вразлива й чутлива, саме молодь здатна змінювати наратив про ментальне здоров’я у своїх суспільствах. Підлітки більш схильні сприймати людей із порушеннями ментального здоров’я як сильних, сміливих і таких, що надихають. Вони погоджуються з тим, що для покращення ментального здоров’я слід підтримувати відповідні освітні програми. Молодь 18–24 років більше, ніж старше покоління, підтримує необхідність підвищувати обізнаність про ментальне здоров’я в суспільстві. А це, до речі, один із напрямів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», на сторінках якої завжди можна ознайомитися зі способами психологічної самодопомоги», — додала Олена Зеленська.

Як повідомляють в Офіційному інтернет-представництві Президента України, опитування здійснювалося онлайн з 1 до 24 серпня 2023 року місцевими мовами в 11 країнах: Аргентині, Бразилії, Хорватії, Німеччині, Ізраїлі, Японії, Польщі, Великій Британії, США, Туреччині та Україні. Загалом було проведено 11 тис. інтерв’ю з респондентами віком від 13 років – по 1 тис. у кожній країні. Опитування провело Alligator Digital – відзначене багатьма нагородами британське дослідницьке агентство, яке надає повний спектр послуг.

Це дослідження підготували в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Експертну допомогу забезпечили Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, Brand Ukraine та ГО «Безбар'єрність».

Саміт перших леді та джентльменів – ініціатива дружини Президента України Олени Зеленської, яка має на меті розвиток міжнародного діалогу про найважливіші гуманітарні виклики в усьому світі. Уперше Саміт провели в Києві 23 серпня 2021 року. Відтоді він розвивається як глобальна платформа для об’єднання зусиль подружжів перших осіб світу, експертів із різних напрямів та світових зірок і лідерів громадської думки заради покращення життя мільйонів людей із різних країн. Третій Саміт перших леді та джентльменів відбувся в Києві 6 вересня та був присвячений темі ментального здоров’я.

© 2020 lviv-inform

Мої відео