Львів Інформ

СБУ викрила на співпраці з ворогом керівників окупаційних установ на Донеччині

СБУ викрила на співпраці з ворогом керівників окупаційних установ на Донеччині
375224 ПЕРЕГЛЯДІВ

СБУ викрила на співпраці з ворогом керівників окупаційних установ на Донеччині

Співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом трьох «чиновників» на тимчасово захоплених територіях Донецької області.  Зловмисники добровільно погодилась  очолити окупаційні адміністрації та структурні підрозділи псевдо установ.

Мова йде про голів окупаційних Новоселівської та Новотроїцької адміністрацій. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що у травні 2022 року колишній співробітник Святогірської міської ради перейшов на бік окупантів і погодився обійняти посаду «главы Новоселовской поселковой администрации Краснолиманского района днр».

Так само вчинив і завідувач сектору відділу з питань впровадження реформ Ольгінської СВЦА. Зрадивши присягу держслужбовця, зловмисник підтримав окупацію селища та погодився на посаду «главы Новотроицкой поселковой администрации днр».

Обидва зловмисника поділяли мету створення та функціонування терористичної організації й всіляко підтримувала діяльність незаконних збройних формувань. Від імені мешканців територіальної громади вони координували діяльність  виконавчих органів ради, контролювали забезпечення виконання рішень та додержання законів загарбників, формували бюджет та розпоряджалися фінансовими ресурсами, здійснювали інші організаційно-розпорядчі та господарські функції. Крім того, зрадники склали списки мешканців для здійснення нібито перепису місцевого населення.

Ще одна фігурантка зі Світлодарська вирішила не виїжджати із захопленого міста та продовжити кар’єру при рашистах.  Вона залишилась на посаді «начальника житлово-комунального господарства» окупаційної адміністрації.

Наразі колаборантка має опікуватись  безперебійним функціонуванням систем тепло-, водо-, газо- та електропостачання, експлуатацією житлового фонду та об’єктів комунального господарства, благоустроєм та будівництвом.  

Слідчі СБУ ретельно задокументували дії зловмисників та повідомили їм про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури триває досудове розслідування. Колаборантів оголошено в розшук.

Служба безпеки України продовжує системну та кропітку роботу з викриття та документування посібників окупантів.

Теги: окупаційні адміністрації , колаборанти, російська агресія

© 2020 lviv-inform

Мої відео