Львів Інформ

Прокуратура у суді вимагає відшкодувати майже 11 млн грн збитків, завданих незаконним видобутком піску

Прокуратура у суді вимагає відшкодувати майже 11 млн грн збитків, завданих незаконним видобутком піску
435817 ПЕРЕГЛЯДІВ

Київська обласна прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення з фізичної особи шкоди, завданої кримінальним правопорушенням навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного видобутку піску.

Підставою для пред’явлення позову слугував факт незаконного видобутку корисних копалин за допомогою земснаряду та іншої техніки під виглядом створення штучної водойми. Об’єм незаконно видобутого піску склав 17 436 кубічних метрів, а сума завданих навколишньому природному середовищу збитків - майже 11 млн грн. Також встановлено, що вказану водойму утворено на чотирьох земельних ділянках сільськогосподарського призначення, що призвело до небезпечних змін довкілля.

На сьогодні за позовом прокуратури, заявленим в  інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції та Баришівської селищної ради, суд відкрив провадження. 

Також зазначимо, що відносно відповідача у суді розглядається кримінальне провадження по обвинуваченню у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 272, ч. 2 ст. 240 КК України.

© 2020 lviv-inform

Мої відео