Відділ організації підтримки потерпілих і свідків Донецької обласної прокуратури, створений за ініціативи Офісу Генерального прокурора, продовжує надавати допомогу громадянам у координації з правоохоронними і державними органами, благодійними фондами та громадськими організаціями.
За 6 місяців роботи відділу вжито заходи із захисту прав і свобод 43 осіб, які мають відповідний статус у кримінальних провадженнях:
- 26 жінок;
- 14 чоловіків;
- 3 дітей.
Серед них:
-
- тяжко поранені цивільні;
- жертви сексуального насильства;
- звільнені з полону;
- родичі загиблих внаслідок обстрілів;
- громадяни, яким завдано майнову шкоду.
Зокрема, завдяки координаційній роботі відділу двоє осіб отримали по 3 000 Євро від «Глобального фонду допомоги постраждалим від сексуального насильства під час конфлікту». Крім того, жителю Красногорівки виділено кошти на лікування і протезування втраченої внаслідок обстрілу кінцівки.
За сприяння благодійників та Міжнародного комітету порятунку IRC вирішено нагальні потреби родини з двома дітьми із Краматорська, котра зазнала поранень через атаку зс рф. Також направлено кошти на реабілітацію дитини з інвалідністю. У взаємодії з громадською організацією «Проліска» надано гуманітарну підтримку пенсіонерці, квартиру якої пошкоджено під час обстрілу Дружківки.
Прокуратура продовжує концентрувати зусилля на всебічній підтримці громадян, постраждалих від воєнних злочинів.
- Як звернутися по допомогу?
Якщо ви маєте процесуальний статус (потерпілий або свідок), зверніться на гарячу лінію відділу, де вам нададуть правову підтри мку, психологічну допомогу та супровід у держорганах: